164 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

GREENBROWN fresh roasted coffee
+380 (50) 922-31-70

Як підібрати каву собі до смаку?!

Як підібрати каву собі до смаку?!

"Смак кави прекрасний, але незрозумілий. Його потрібно навчитися розуміти і любити, тільки при цьому можна з захватом насолоджуватися ним повною мірою."

~ Гюстав Флобер (французький прозаїк-реаліст)

 

Кава - напій дуже особистий. Для багатьох, він став символом бадьорості і заряду. Не так давно, ми відвикли від звичної раніше сублімованої кави та перейшли на натуральну, але натуральна кава, між собою, має масу відмінностей, порівняно з розчинною. Високе зростання кавової культури з великим потоком інформації, часом дуже ускладнює вибір.

РОЗГЛЯНЕМО 6 НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВИХ ФАКТОРІВ, ЯКИМИ СЛІД КЕРУВАТИСЯ ПРИ ВИБОРІ КАВИ:

1. ЗДОРОВ'Я

Перший і самий важливий фактор - це здоров'я.

Звичайно ж головний показник, ваш тиск і самопочуття. При високому тиск, варто уникати кави з великим вмістом кофеїну, а саме робусту (цей вид кави, містить в 2-3 рази більше кофеїну ніж арабіка). У таких випадках найбільш відповідним видом, буде 100% арабіка або кава без кофеїну (вона теж абсолютно натуральна).

До речі, останні дослідження Національного інституту здоров'я США демонструють нам що кава знижує ризик розвитку гіпертонії (про це читайте в розділі статті).

2. ВИД КАВИ. СМАК АБО МІЦНІСТЬ.

При виборі кави, потрібно розуміти, що саме ми хочемо отримати в чашці. Буде це букет смакових та ароматичних якостей або підбадьорливий напій. Тут керуємося одним простим правилом: Арабіка - це смак і аромат, часто кислинка, з меншим вмістом кофеїну; робуста - міцність, крема (пінка) і відчутна гірчинка, з багатим вмістом кофеїну. (детальніше про їх відмінність можно дізнатися в розділі "статті")

Отже:

- якщо ви хочете смачну каву, з виразними смаковими якостями і неповторним ароматом, Ваш вибір повинен наближатися до 100% арабіки. Можливо, вам варто звернути увагу на моносорти, смак яких дуже індивідуальний. Для деяких, арабіка може здатися недостатньо міцною, тоді для збереження смаку, встановимо допустимий мінімум, не менше 70% арабіки має бути в складі купажу (кавової суміші), щоб робуста не поглинула її своєю міцністю.

- якщо Ваша мета прокинутися або підтримати тонус, то робуста Вам в допомогу, але не переборщіть. На наш погляд суміш яка містить в собі більше 60% робусти, не несе в собі ніякої цінності, крім змісту кофеїну. Очікувати приємного смаку від такої кави не варто. Краще зупинити свій вибір на співвідношенні 50/50.   
3. МЕТОД ЗАВАРЮВАННЯ ТА ДОБАВКИ.

- любителям кави з молоком бажано розглянути, щось міцніше. Беремо на озброєння робусту. Бажано, щоб в купажі її було не менше 20%. Чому?! Ми вже знаємо, що для арабіки характерна кислинка, а кисла кава з молоком... Ми вважаемо Ви сами розумієте.

Наступний факт: арабіка має меншу міцність і тому, смак кави, може просто «загубитися» в молоці. Для тих хто категорично відмовляється від робусти, можемо порадити бразильську каву. Бразильская арабіка не має виразної кислинки, досить збалансована і міцна, до того ж, ціна на цю каву приємно радує.

Якщо Ви п'єте каву з молоком, не варто купувати дорогу арабіку. Ви просто витратите зайві гроші.

- якщо Ви віддаєте перевагу еспресо, робуста також швидше потрібна, ніж навпаки. Справа в тому, що саме вона дає нам ту саму густу крема (пінку) і розбавляє кислинку арабіки, а також надає бадьорості (15%-30% робусти, в складі еспресо-суміші, на наш погляд, найбільш оптимальна). Хоча поннятя ідеальний еспресо, для кожного, дуже індивідуальне поняття, тому тут варто керуватися другим пунктом цієї статті.

- для джезви (турка) краще взяти арабіку або суміш, де процентне співвідношення арабіки більше, а робуста додана для міцності та смаковому балансу. Якщо Ви вмієте добре заварювати каву в турці, є сенс відійти від звичних нам сумішей (купажі, бленди) і поекспериментувати з моносортами (окремий сорт кави). Вибравши каву трохи дорожче, Ви відкриєте для себе масу нових екзотичних смаків та ароматів, які індивідуальні для кожного сорту.

- усім звична кава заварена в чашці. Тут не варто винаходити велосипед, хочете заповнити ароматами всю кухню - беріть арабіку. Від робусти тут буде мало сенсу, бадьорості вона особливо не додасть, а от смак і аромат напевно буде не кращий.

- альтернативні методи заварювання. Зараз їх стає все більше, але мало хто про них знає. Якщо Ви використовуєте для приготування кави такі прилади, як: сифон, аэропресс, харіо, кемекс іта інше, скоріш за все Ви добре знайомі з кавовою культурою. Тут політика проста: тільки арабіка, бажано високогірна, краще подорожче.

4. РЕГІОН ЗРОСТАННЯ

Країна походження, є одним з ключових чинників формування смаку кави. Як географія впливає на розвиток кавової культури, можна говорити дуже довго, тому ми абстрактно опишемо особливості сортів кави, характерні для різних регіонів.

 

Латиноамериканська кава, відома своїм більш солодким і збалансованим смаком. Сорти з цього регіону мають шоколадні, карамельні, горіхові, цитрусови смаки з квітковими нотками.

 

Африканська кава відома яскравими, фруктовими, ягідними і квітковими нотами. Грейпфрут, чорна смородина, ягоди, лимон, какао, ваніль, шоколад, а іноді навіть банан або апельсин можна відчути в каві з цього регіону.

 

Азія відома своїм гірким і землистим смаком. Для кави з цього регіону характерна велика щільність і такі незвичні для нас, дерев'яні, димні та землисті нотки, іноді зі смаком спецій, чаю або тютюну.
5. ЦІНОУТВОРЕННЯ

Хороша кава, як і вино - завжди коштує дорожче. Тут ми говоримо не про ціну, яку платимо за ім'я компанії, а саме за сорт або склад кави. Візьмемо до прикладу конкретного виробника, вивчимо його асортимент і побачимо, що 100% арабіка, нехай це буде моносорт Бразилія Сантос, коштує приблизно 11$, у той час як схожа на неї Бразилія Черрадо коштує 12-14$. Звичайно друга буде приємніше в чашці, з більш завершеним, насиченим смаком і ароматом.

Вся справа в тому, що ціна на лот кави, формується ще на біржі і як Ви розумієте, там рідко помиляються. Головне не забувати, при цьому, що мова йде саме про каву з конкретного регіону. Ні в якому разі не можна порівнювати ціни між, наприклад, Бразильською і Кенійською кавою. Все вищесказане можна описати наступною формулою:

 

Кава від одного виробника+ з одного регіону вирощування+ ціна подорожче = більш смачна і якісна чашка кави 
6. СВІЖІСТЬ КАВИ
Ні для кого не секрет, що свіжі продукти завжди смачніше. До кави це теж відноситься. Незважаючи на те, що зерна можуть зберігатися довго, свої смакові особливості кава втрачає досить швидко. Приблизно з 7 по 45 день після обсмаження, кава містить в собі максимальний букет індивідуальності в смаку, після чого смако-ароматичні якості згасають і в чашці ми отримуємо банальний смак буденної кави. 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner