164 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

GREENBROWN fresh roasted coffee
+380 (50) 922-31-70

3 найбільш важливих фактора, які впливають на міцність кави.

3 найбільш важливих фактора, які впливають на міцність кави.

Одним з основних критеріїв при виборі кавового сорту або кавової суміші, є міцність напою, яку ми отримаємо в чашці при заварюванні.

Деякі вважають, що міцність кави залежить від обсмаження: чим темніше обсмажування, тим міцніше кава! Але чи це так?!

Для початку важливо розуміти, що міцність кави і гіркота смаку - це абсолютно різні речі. Міцність - це концентрація кофеїну на певний об'єм води, а не смакові характеристики кави. Скажімо так, гірка кава не завжди міцніше м'якої, в той час як м'яка кава - малоймовірно може бути міцною.

Само собою зрозуміло, що в першу чергу, міцність готового напою буде залежати від співвідношення об'єму води до кількості засипаної кави на одну порцію. Безсумнівно, це дуже важливий фактор, але далеко не ключовий, адже більшість з нас використовують стандартні дозування для конкретного методу заварювання. Інакше кава б виходила або зовсім ніякою, або занадто міцна...

Так від чого ж залежить міцність кави:

 
 
1) Вид (походження) кавових зерен

З більш ніж 120 різновидів кавових дерев, до нас в чашку потрапляють лише 2 вида кави – це арабіка і робуста. При виборі кави по міцності – це самий важливий фактор. Дослідження показують, що в середньому, робуста містить в 2 рази більше кофеїну, ніж арабіка. Якщо коротко описати відмінності цих сортів, то арабіка - це більш багатий смак і насичений аромат, а робуста – це простий смак, з більшою гіркотою і великим вмістом кофеїну.

 
 
2) Ступінь обсмаження

Чим темніше обсмажування, тим більш міцним і гірким буде результат в чашці. Але не можна забувати, що кожен сорт несе в собі свою особливість. Деякі сорта краще розкриваються при середньому обсмаженні, інші при більш темному, тому якщо Ви бажаєте міцну каву з більш витонченим смаком, не варто обмежувати себе темним обсмаженням.

3) Метод заварювання.

У даному пункті ми вирішили включити декілька змінних, щоб більш детально зрозуміти суть питання:

- температура води. Кофеїн починає активно виділятися при температурі води 95°C. Висока температура буде супроводжувати більшим виділенням небажаних хімічних речовин в напої.

- помел кави. Чим дрібніше помел, тим більше екстракція (розчинення хімічних речовин у воді), тобто чим дрібніше помел, тим більше вода контактує з крупинками кави, тим більша концентрація хімічних елементів буде в готовому напої.

Звідси випливає наступна змінна.

- Час екстракції. Визначившись з помелом, важливо не забувати про час контакту кави з водою і вчасно зупинити екстракцію. Якщо зупинити заварювання кави сильно рано - не всі речовини встигнуть розкритися, якщо ж пізно - кава буде гірчити.

Таким чином, при правильному приготування одного і того ж сорта кави з однаковим ступенем обсмаження, можна визначити міцність напою за методом заварювання (візьмемо 4 основних метода заварювання кави):

- Кава в турці (джезва). Кава в джезві найміцніша. Це обумовленно тим, що: вода доходить до кипіння, дрібний помел, час заварювання - тривалий. 

- Еспресо. Температура води 94-98°C, середньо-дрібний помел, екстракція 20-25 секунд. За рахунок великого тиску води, яка проходить через спресовану порцію кави, ми отримуємо досить сильну екстракцію, тим самим - велику міцність.

- Гейзерна кавоварка (мокко). Температура води приблизно 100°C, середній помел, екстракція більше 1 хвилини. Цей метод дуже схожий на приготування еспресо і наближений до нього по міцності. Основна відмінність - тривалість екстракції, саме тому в даному методі необхідно брати більш грубий помел.

- Альтернативні методи заварювання і заварювання в чашці. Температура води близько 94°C, грубий помел, час екстракції більше 4 хвилин, міцність мінімальна.

ВИСНОВОК:

- Перше, на що варто звертати увагу при виборі кави по міцності – це вид рослини. Навіть сама темно обсмажена арабіка заварена в турці не буде містити в собі стільки кофеїну, як робуста заварена в чашці.

- Незважаючи на те, що при більш темному обсмажуванні зерна виділяють більше кофеїну, не варто покладатися на даний фактор. Кожен обсмажувач прагне максимально розкрити особливість сорту кави, при цьому не допустити формування негативних смакових якостей, звідси і виводиться ступінь обсмажування.

- Не варто плутати міцність кави з гіркістю напою. Різко гіркий смак - це скоріше недоліки кави або неправильно вибрані змінні при заварюванні напою, ніж показник міцності.

Спасибі за прочитання даної статті, ми старалися для Вас!
Пийте тільки смачну каву!))
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner